Rumani / Bie inflacioni, prodhimi industrial

10/05/2021 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInflacioni i çmimeve të konsumit në Rumani u ul në mars, treguan të dhënat nga Instituti Kombëtar i Statistikave. Të dhëna të veçanta nga zyra e statistikave treguan se prodhimi industrial ra në shkurt. Indeksi i çmimeve të konsumit u rrit me 3.1% në bazë vjetore në mars, pas një rritjeje prej 3.2% në shkurt. Kjo ishte në përputhje me pritshmëritë e ekonomistëve. Çmimet e produkteve joushqimore u rritën me 4.37% dhe ato të produkteve ushqimore u rritën me 1.59% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of