Rumani / ThoughtWorks do të blejë zhvilluesin e softuerit Gemini Solutions

01/02/2021 12:43 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania globale e teknologjisë ThoughtWorks me seli në SHBA, deklaroi se ka rënë dakord për të blerë firmën rumune të zhvillimit të softuerit dhe shërbimeve të konsulencës, Gemini Solutions, për një çmim që nuk dihet. Blerja pritet të përmirësojë ndjeshëm aftësinë e ThoughtWorks për të mbështetur dhe për t’u shërbyer klientëve, veçanërisht në Europë, tha kompania me qendër në Çikago në një njoftim për shtyp. Transaksioni pritet të mbyllet këtë muaj, në varësi të përmbushjes së kushteve të mbylljes. Ekipi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of