Turqi / Arrin 11 milionë numri i turistëve në Antalya

08/10/2018 11:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNumri i turistëve që kanë ardhur me rrugë ajrore në Antalya, që është një nga destinacionet më të preferuara të turizmit në botë, ka arritur në 11 milionë. Sipas të dhënave të Drejtorisë së Kulturës dhe Turizmit të rrethit të Antalyas, në datat 1-29 shtator, nëpërmjet Aeroportit të Antalyas dhe Aeroportit Gazipasha, në këtë qytet kanë ardhur 1 milionë e 877 mijë e 528 turistë të huaj. Në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, numri i vizitorëve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of