Rriten Brent dhe WTI

11/09/2017 9:27 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënaun rritje mëngjesin e ditës së sotme, rritje kjo që erdhi menjëherë pas deklaratës së Mininistrit të Arabisë Saudite për të shtyrë përtej marsit të 2018, mosprodhimin e naftës si pasojë e mbingopjes së tregjeve.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 39 cent dhe u tregtuan me 47.87 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunaur europiane, Brent, u rritën me 22 cent dhe u tregtuan me 54 dollarë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.7 për qind dhe u tregtua me 1,337.81 dollarë për fuçi, duke lënë pas nivelin e saj të lartë prej 1,357.54 dollarë amerikanë për onz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz