147 raste të reja, dy viktima; 199 pacientë po trajtohen në spitalet Covid-19

08/09/2020 4:17 PM 0 komente

147 raste të reja janë identifikuar në 24 orët e fundit me Covid-19 nga 830 testime të kryera, ndërsa rezultojnë të shëruar 53 qytetarë.

“Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:  67 raste në Tiranë, 12 raste në Lezhë, 11 raste në Berat, 10 raste në Shkodër, 9 raste në Fier, 7 raste në Krujë dhe Korçë, 5 raste në Kamëz, 4 raste në Kavajë dhe Vlorë, dy raste në Kurbin, Elbasan, Lushnjë, Gjirokastër, dhe nga një rast në Durrës, Vau i Dejës e Selenicë”.

Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 199 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 19 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Dy persona kanë humbur jetën, duke e çuar numrin në total të viktimave që nga fillimi i epidemisë në 321.

“Betejën e kanë humbur dy qytetarë, një 59 vjeçare nga Tirana dhe një 73 vjeçar nga Elbasani”.

Për statistikat më të fundit, klikoni këtu: Coronavirus në Shqipëri

 

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of