CEO politik  

10/05/2021 12:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompanitë dhe demokracia. Në Amerikë, biznesi dhe politika po lidhen më tepër, me pasoja shqetësuese, shkruan The Economist   Kur amerikanët vërejnë në vende të tjera se biznesi dhe politika po përzihen së bashku, ata shpesh e shohin këtë si një shenjë të degradimit institucional, kapitalizmit të metë ose autoritarizmit. Sot, përzierja e qeverisë dhe korporatave po ndodh pikërisht në Amerikë. Ndonjëherë kjo bëhet në emër të kauzave të ndershme, si protestat ndaj ligjeve të reja që kufizojnë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of