Imuniteti larg tufës

08/03/2021 12:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të dhënat laboratorike, projeksionet vendase dhe të huaja, tregojnë se kulmi i pandemisë ka kaluar në muajin shkurt 2021, por imuniteti i tufës është ende larg. Të dhëna nga qendra e diagnostikimit Biocheck tregojnë se në Tiranë, 30% e testimeve serologjike shfaqin antitrupa. Me shifrat zyrtare të infektimeve, zyrtarisht është imunizuar vetëm 4% e popullsisë së vendit. Ekspertët thonë se infektimet në Shqipëri janë të paktën 8 herë më të larta. Me gjithë këtë shumëfishim (afërisht 800 mijë persona […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of