Italia “mbytet” nga prodhimet false

29/10/2012 12:52 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProduktet e imituara, jo vetëm që u sjellin dëme sipërmarrësve të vërtetë dhe arkës së shtetit, por ulin edhe mundësinë e punësimit. Në tregun fqinj, Itali, sipas një studimi të bërë nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik në bashkëpunim me CENSIS (Qendra e Studimeve dhe Investimeve Shoqërore) pa imitimet, Italia do të kishte 110 mijë vende pune më shumë e 1,7 miliardë të ardhura për financat. Sipas studimit, nëse prodhimet false do të shiteshin në tregun e ligjshëm, prodhimi do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of