Klubet humbasin 1 milion euro në sezon vetëm nga biletat

14/12/2020 8:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Arbi Laçi, shef i sektorit të garave në Ligën Profesioniste të Futbollit   Kriza ekonomike dhe detyrimi për të luajtur ndeshje pa tifozë ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik për klubet e Superligës. Në një intervistë për revistën “Monitor”, shefi i sektorit të garave në Ligën Profesioniste të Futbollit, Arbi Laçi, thotë se vetëm të ardhurat e munguara nga shitja e biletave janë rreth 1 milion euro në sezon, ndërsa dëmi nga marrëdhëniet me sponsorët është i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of