Rriten Brent dhe WTI

07/12/2017 9:32 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme, duke lënë pas kështu nivelin e tyre të ulët të shënuar disa ditë më parë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTIu rritën me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 56.14 dollarë për fuçi, por gjithsesi jo shumë larg nivelit të tyre të ulët prej 55.87 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpnuar europiane, Brent, u rritën me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 61.42 dollarë për fuçi.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of