App economy lulëzon në Apple, xhiro të ardhurash 519 mld $ në 2019

22/06/2020 12:32 PM 0 komente

Më shumë se 85% të kësaj shume e përfitojnë zhvilluesit e palëve të treta dhe kompanitë e mëdha e të vogla   Një biznes i çmendur. Ky është përfundimi i studimit të fundit mbi Apple Store të Apple, që konfirmon se si app economy është tashmë një sektor në lulëzim. Vetëm në vitin 2019, gjithçka që vërtitet rreth aplikacioneve të ekosistemit Apple, solli rreth 519 miliardë dollarë në pagesa dhe shitje. Të dhënat sigurohen nga një studim i ri, i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of