Brent tregtohet me 62.90 dollarë/ fuçi

10/09/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e kësaj të marte, njëkohësisht edhe rritja e tyre për të katërtën ditë rradhazi.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 31 cent ose me 0.5 për qind dh eu tregtuan me 62.90 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 32 cent ose me 0.6 për qind, duke u tregtuar me 58.17 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.6 për qind dhe u tregtua me 1,489.96 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of