Bujqësia, 23 milionë euro grante për investimet

24/10/2016 3:37 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) ka akorduar një buxhet prej 23 milionë grantesh për investime. Këshilltari i ministrisë, Shkëlzen Dragaj, tha për RTK live: “Në kuadër të programit janë ndarë subvencione për grurë, për farë gruri, për misër, luledielli, për lopë dhe buallica qumështore, për dele dhe dhi, për qumësht sipas kategorive të cilësisë, për pulari, bletari,për pemishtet ekzistuese, për perimet në fushë të hapur, për therjet e raportuara të gjedhit”. Sipas tij, për herë të parë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of