Bullgari / Me ekonominë më të lirë në Ballkan

30/03/2020 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria renditet e 36-ta në Indeksin e Lirisë Ekonomike të Fondacionit Heritage, në vitin 2020. Niveli i lirisë ekonomike të Bullgarisë është 70.2. Rezultati i saj i përgjithshëm është rritur me 1.2 pikë për shkak të rritjes së rezultatit në integritetin qeveritar. Bullgaria renditet e 19-ta nga 45 vende në rajonin e Europës dhe rezultati i saj i përgjithshëm është pak më i lartë se mesatarja rajonale dhe shumë më i lartë se mesatarja botërore. Bullgaria ka bërë përparim të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of