Çmimet e naftës shënojnë rritje

12/04/2021 10:54 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit refrencë për naftën e papërpunuar europiane, u rritën me 1 për qind dhe u tregtuan me 63.61  dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.9 për qind dhe u tregtuan me 59.86 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,737 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of