Dollari bie, jeni rritet

29/08/2019 9:07 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt jenit. Ai ra me 0.3 për qind dhe u këmbye me 105.91 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rendëishëm të grupit ishte në nivele të qendrueshme në 98.190. DXY.

Dollari i Zelandës së Re ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6318 NZD për USD, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët që prej shtatortit 2015.

Paundi britanik u këmbye me 1.2202 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.1663 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of