Futbolli kërkon rrugën drejt biznesit të qëndrueshëm

14/12/2020 8:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Klubet elitare të futbollit shqiptar, në vitet e fundit, po përpiqen të ndërtojnë modele eficiente biznesi, por kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia, ka sjellë pasoja edhe në këtë sektor   Ersuin Shehu Kriza e rëndë ekonomike që solli pandemia e Covid-19 ka goditur edhe tregun global të futbollit. Pezullimi i aktiviteteve sportive për muaj me radhë dhe më pas, rifillimi pa tifozë, solli një gropë të madhe në të ardhurat e klubeve. Edhe shoqëritë më të fuqishme u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of