Hyrja në BE: Rruga drejt askundit apo drejt anëtarësimit në 2025?

02/07/2018 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker e deklaroi synimin gjatë fjalimit në Parlamentin Europian më 13 shtator të 2017, se mbështeste dhe nxiste zgjerimin e BE-së në drejtim të Ballkanit Perëndimor. Sipas dokumentit të strategjisë së BE-së, që nga fillimi i vitit 2018, kandidatët kryesorë që do të bëheshin pjesë e këtij zgjerimi janë Serbia dhe Mali i Zi, duke shpresuar se që të dyja do të jenë anëtare të BE-së deri në 2025, të ndjekura nga Shqipëria, Bosnjë- Hercegovina […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of