Investimet e Huaja Direkte Kombet e Bashkuara: Shqipëria, keq me incentivat në taksa, tatimfitimi dhe dividenti, të lartë

27/11/2017 10:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria është i vetmi vend në rajon që “vuan “për incentiva në taksa në funksion të rritjes së Investimeve të Huaja Direkte. Një analizë e fundit e Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Zhvillimin e Tregtisë dhe Këshillit Rajonal për Bashkëpunim, të titulluar “Vlerësimi i Politikave të Investimeve në Europën Juglindore “jep detaje”. Në seksionin që ndalet vetëm tek “Taksimi” thuhet se në raport me vendet e tjera, ne kemi sistem taksash më penalizues në nivel. Në këtë kontekst, raporti […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of