Kosova pas pandemisë, mbi 1 miliard euro për rimëkëmbje

25/05/2020 10:15 AM 0 komente

Prej datës 1 qershor, pritet që të gjitha bizneset në Kosovë të fillojnë punën, pas lehtësimit të masave të ndërmarra kundër koronavirusit. Kështu paralajmëroi kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi. Në Qeverinë e Kosovës thonë se për rimëkëmbjen ekonomike janë paraparë 1 miliard euro. Qeveria e Kosovës, në 13 mars, mori vendim për mbylljen e shumë bizneseve në vend. Për t’iu dalë në ndihmë bizneseve dhe kategorive të tjera të shoqërisë, Qeveria e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of