Kriza e koronavirusit, si po reagojnë punëdhënësit më të mëdhenj

20/04/2020 12:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompanitë më të mëdha në vend të prodhimit, eksportit dhe tregtimit, pohojnë se për shkak të krizës nga koronavirusi ndikimet, po ndihen edhe te punësimi dhe te pagesat e punonjësve. Kompania Balfin pohon se nuk ka asnjë shkurtim të vendeve të punës, por për më pak se 30% të punonjësve ka pasur një rishikim të përkohshëm të pagesave. Kompanitë call center, ndër punëdhënësit më të mëdhenj në vend, vazhdojnë me 20% të fuqisë punëtore në zyra, pjesa tjetër punojnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of