Kroaci / Çmimet e prodhimit vazhdojnë të bien

26/10/2020 11:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e prodhimit në Kroaci vazhduan të ulen në shtator, treguan shifrat nga Zyra Kroate e Statistikave. Indeksi i çmimeve të prodhimit ra me 4.6% në bazë vjetore në shtator, pas një rënieje prej 4.1% në gusht. Çmimet ranë për të shtatin muaj radhazi. Çmimet në tregun e brendshëm ranë me 3.2% në bazë vjetore në shtator dhe ato në tregun e huaj ranë me 6.4%. Në bazë mujore, çmimet e prodhimit ranë me 0.4% në shtator, pas një tkurrjeje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of