Lajme nga rajoni

25/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Maqedoni-Mali i Zi Ne levizje per turizmin Dy shtetet fqinje Maqedonia dhe Mali i Zi po bejne perpjekje per te nxitur nder te tjera dhe turizmin malor dimeror, nepermjet investimeve ne komplekset e skive  Strategjia e re e turizimit e Maqedonise parashikon nje rritje prej 28% te te ardhurave dhe krijimin e 2000 vendeve te reja te punes ne kete sektor deri ne vitin 2012. “Keto shifra paraqesin ate qe ekspertet parashikojne qe mund te arrihen ne menyre optimale […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of