Lufta e dvd-ve

25/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fiton Blu-Ray nga Sony. Toshiba gati për t’u dorëzuar Zyrtarisht ende nuk është marrë një vendim, por duket se epoka e formatit Hd Dvd tashmë ka perënduar. Formati i diskut optik me një dendësi dhe rezolucion të lartë, i quajtur Blu-ray nga Sony tashmë e ka siguruar fitoren në luftën kundër konkurrentit të tij Hd-Dvd. Toshiba, “shtëpia” e Hd-Dvd ka deklaruar se ende zyrtarisht nuk ka asgjë të konfirmuar. Analistët shprehen se formati Hd-Dvd “vdiq”, që kur studiot Warner, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of