Mediat ne shitje

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Genc Kondi Për herë të parë të huajt po hyjnë me investime në tregun e mediave. Pas një viti investigimesh, me hapa të heshtur, gjermanët e WAZ po “gëlltitin” TV e gazeta. Në shitje një televizion i madh dhe disa gazeta të përditshme Shitblerje-media Tregu i mediave, investimi i parë i madh Deri tani, investimet në media kanë munguar gati krejtësisht. Por, duket se Shqipëria nuk do të jetë përgjithnjë “djali plangprishës” i Europës Juglindore. Pas një viti […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of