Moodyrs ul vleresimin dhe te Spanjes

13/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Renditja e kredisë së Spanjës u ul gjatë javës së kaluar, për shkak të frikës se kosto e shpëtimit të bankave të vendit do të rritet shumë më tepër sesa presin ekspertët. Spanja, e cila zakonisht mbante renditjen A të trefishtë nga agjencitë kryesore, duhet të kënaqet tashmë me vlerësimin Aa2 nga Shërbimi i Investitorëve i Moody’s. Agjencia paralajmëroi se kosto e mundshme e ristrukturimit të bankave do të kalojë supozimet aktuale të qeverisë prej 20 miliardë eurosh. Moody’s […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of