Pastrimi i parave rrezikon biznesin

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga   Fabian Zhilla LLM            Artan Gjergji MA Ineficienca e tregut financiar shtyn biznesin drejt tregut informal. A ka rrezik te shfaqjes se skemave piramidale ne Shqiperir Skemat piramidale ne qytetin e Korçes nxoren edhe nje here ne pah fenomenin qe biznesi shqiptar rrezikon te bjere “pre” e skemave piramidale dhe e pastrimit te parave. Ne fakt, ky shkrim, duke marre shkas nga skandali i Korçes, do te tentoje te nxjerre ne pah nje tjeter […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of