Por shumica janë dhënë tashmë / PPP-të, ndalohen me ligj ofertat e pakërkuara për rrugët

22/07/2019 11:01 AM 0 komente

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, paraqiti para deputetëve në seancë plenare projektligjin “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 125/2013, ‘Për koncesionet dhe Partneritetin Publik-Privat’, të ndryshuar. Ky projektligj heq Propozimet e Pakërkuara në një sërë sektorësh. “Kemi propozuar kufizimin e së drejtës së identifikimit dhe zhvillimit të propozimeve të pakërkuara nga sektori privat, vetëm për realizimin e punimeve dhe/ose ofrimin e shërbimeve në porte, aeroporte, për prodhimin dhe shpërndarjen e energjisë elektrike, energjisë për ngrohje dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of