Premtimet e guximshme te zhvillimit urban te Tiranes dhe ndikimet e tyre ne tregun imobiliar

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Dr. Gjin BIBA Profesor i menaxhimit dhe ekonomise urbane Universiteti rMarin Barletir & rCentury21 Albaniar Zhvillimi socio-ekonomik dhe mjedisor i suksesshëm i një qyteti bazohet mbi një planifikim të mirë të përdorimit të territorit. Kjo gjë është kuptuar shumë mirë nga kandidatët për kryetarë të bashkisë së kryeqytetit. Por në fakt, cilido qoftë kryebashkiaku i ardhshëm, do të konfrontohet me menaxhimin e një qyteti që të paktën që prej 20 vitesh po zhvillohet në mënyrë kaotike. Territori dominohet nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of