Resortet e zbrazëta të Detit të Zi në Bullgari përgatiten për një verë të vështirë

06/07/2020 9:33 AM 0 komente

Sunny Beach, vendpushimi më i madh në Bullgari në Detin e Zi, i famshëm për jetën e natës dhe bregdetin e mbushur me njerëz, është tashmë si një qytet fantazmë. Pasi u mbyllën kufijtë, u pezulluan fluturimet dhe njerëzit u detyruan të qëndrojnë në shtëpi për shkak të koronavirusit, vetëm një numër i vogël pushuesish kanë ardhur për të bërë banjo dielli mes qindra çadrave të mbyllura dhe shezllonëve bosh në rripin e bregut të rezortit që shtrihet në një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of