Rrugët, prioritet edhe në buxhetin e vitit 2017

24/10/2016 3:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAutostradat dhe asfaltimi i rrugëve mbeten prioriteti i qeverisë së Kosovës në përcaktimin e politikave buxhetore. Një orientim i tillë i është dhënë edhe buxhetit për vitin 2017, ku prej 2 miliardë eurosh të planifikuara, rreth 730 milionë euro do të shkojnë në investime kapitale, apo për ndërtimin e rrugëve. Për ekspertët e çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve në Kosovë, ky orientim i mjeteve të buxhetit të shtetit po bëhet në mënyrë jo të duhur. Profesori i ekonomisë, Naim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of