Serbia do të mbjellë 1 miliard pemë për të arritur objektivin e emetimit zero të CO2 deri në vitin 2050

09/03/2020 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFestivali i muzikës serbe EXIT e ka bindur qeverinë që të mbjellë 1 miliard pemë për të luftuar krizën klimatike. Qeveria serbe ka miratuar një nismë të gjelbër të ndërmarrë nga festivali i njohur muzikor, pas një thirrjeje publike për ripyllëzim masiv në të gjithë vendin. Nisma me titullin Green Я:Evolution, planifikon të rrisë pyjet e Serbisë me gati 50%. Drejtori i përgjithshëm dhe themeluesi i EXIT, Dučan Kovačević, thotë për Euronews Living: “Shpresojmë që universitetet, gjimnazet, ushtria dhe policia, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of