Shega, fryti ekzotik shqiptar

11/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKerkesa nga tregjet e huaja ka bere qe shega te jete ne vemendjen e prodhimit bujqesor shqiptar Disa kokrra shegë, që dikush shet në cep të rrugës, të bëjnë të mendosh që ky është një prodhim familjar, aspak i lidhur me industrinë dhe mundësinë e eksportit. Në fakt, në Shqipëri nuk ka asnjë plantacion të mirëfilltë të mbjellë me këtë pemë, me qëllim tregtimin e saj, kur kushtet e prodhimit janë të përshtatshme. Për mundësitë e pavlerësuara të prodhimit vendas, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of