Si mund të çlirohet Amerika nga karboni dhe ndërprerjet e energjisë

08/03/2021 12:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Amerika dhe ndryshimet klimatike. Duhet një përpjekje ambicioze për t’u përballur me ndryshimet klimatike   Shteti i Teksasit krenohet me faktin se është ndryshe nga të tjerët, shkruan Th Economist. Megjithatë, tani ai është në kthetrat e një stuhie dimërore që nxjerr në pah problemet tipike të furnizimit me energji elektrike në Amerikë. Megjithëse askush nuk është i sigurt nëse kjo ngrirje në veçanti është shenjë e ndryshimit të klimës, frekuenca në rritje e motit ekstrem në të gjithë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of