Stërlina bie ndaj euros

24/08/2020 5:45 PM 0 komente

Sterling ra ndaj euros të hënën si rrjedhojë e shqetësimeve të vazhdueshme për Brexit, pasi negociatorët britanikë dhe të Bashkimit Evropian thanë të Premten se nuk kishin bërë asnjë përparim të vërtetë në bisedimet e tyre të fundit mbi marrëdhëniet pas 31 dhjetorit.

Kundrejt euros, paundi ra 0.2% në 90.28 peni.

Sterling u rrit lehtë përballë dollarit amerikan, pasi kishte rënë më shumë se 1% të Premten, kur negociatorët kryesorë britanikë dhe të BE fajësuan njëri-tjetrin për ngërçin e Brexit ndërsa koha përfundon në fund të vitit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of