Tregtia me pakicë- T I 2017

19/06/2017 11:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregtia me pakicë ka dhënë sinjale ngadalësimi në tremujorin e parë të vitit. Sipas të dhënave të INSTAT, në tremujorin e parë 2017, indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë është rritur 2,5%, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2016. Ngadalësimi ka ardhur nga rënia e volumit të shitjeve në grupin “Ushqime, pije, duhan në njësi tregtare jo të specializuara dhe të specializuara”. Ky është niveli më i ulët i rritjes vjetore, i konstatuar të paktën që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of