Universitetet shteterore: Privati jo konkurrent i drejtperdrejte

05/09/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Universitetet shtetërore kanë luksin e një emri të mirë të trashëguar në vite, një stafi të specializuar dhe përvojë të gjatë, si dhe ofrimit të një shkollimi me kosto të ulët. Ndonëse kanë pasur rrjedhje pedagogësh drejt universiteteve private, që paguajnë më mirë, ata ende nuk ndiejnë konkurrencë direkt nga privati, sidomos për degët e specializuara të inxhinierisë. Në problem që ngrenë drejtuesit e universiteteve shtetërore është dhe cilësia e arsimit parauniversitar, sidomos atij privat. Në prononcimet e tyre […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of