Bilanci i bankave do te dyfishohet deri ne 2011

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tregjet bankare të Europës Qendrore dhe Lindore (EQL) pritet që të dyfishohen deri në fund të vitit 2011, duke shkuar nga një total i agreguar i bilancit prej 1,087 miliard euro në 2006 në rreth 2,500 miliard euro, në fund të periudhës së parashikuar, sipas raportit vjetor të EQL-së, të publikuar nga Raiffeisen Research, raporton media Dnevnik. "Për momentin, ne nuk shohim ndonjë tregues për një ngadalësim të ndjeshëm në prirjen afatgjatë të rritjes", -tha Walter Demel, analist i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of