Biznesmenet shqiptare, te prirur ndaj semundjeve

26/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Magdalena Alla     Pikerisht biznesmenet jane nder pacientet kryesore te spitaleve apo klinikave mjekesore. Sidomos per semundjet e zemres, por jo vetem. Edhe per diabetin, semundjet e kockave, te gjakut etj. Saktesisht ndaj atyre semundjeve qe burojne se pari prej stresit, mungeses se aktivitetit fizik, abuzimit me duhanin dhe alkoolin. Pavaresisht se per te kuptuar situaten ne Shqiperi nuk ka statistika te sakta, kjo mund te deshmohet nga vete mjeket dhe puqjet e tyre te perditshme me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of