Bujqesi – debat: Perparesia shqiptare per eksporte

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Politikat nxitëse duhet të ndihmojnë që avantazhet krahasuse në prodhim të kthehen në konkurruese, sipas ekspertëve. Disa prej prodhimet vendase me potencial konkurrues. Nga Albana MUçAJ Bimët eterovajore, vaji i ullirit, vera apo perimet e hershme janë disa prej produkteve shqiptare bujqësore që mund të paraqesin avantazhe konkurruese në tregun ndërkombëtar. Por, ekspertët nxitojnë të vlerësojnë se ato janë potencialisht konkurrues, por për ta fituar të plotë këtë emër nevojitet më shumë punë në shtimin e sasisë dhe certifikimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of