Debati midis Financave dhe BASH-se

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shifra e inflacionit të lartë publikohet në një moment ku mes Bankës së Shqipërisë dhe Ministrisë së Financave ka një debat për rritjen e cmimeve, mbajtja nën kontroll e të cilës është dhe objektivi kryesor i bankës qendrore. Por, ministri i Financave Ridvan Bode duke iu referuar shifrave të Instat për korrikun, kur inflacioni ishte 2.1 %, ironizoi Bankën e Shqipërisë se po ankohej kot për inflacionin. Shprehja e Bodes se e gjithë zhurma ishte një “o lele inflacioni” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of