Dhoma Amerikane: Po shkelet Kushtetuta

06/11/2017 2:58 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEdhe Dhoma Amerikane e Shqipërisë është treguar e ashpër në komentet që ka bërë për Paketën Fiskale 2018. Shqetësimi i saj kryesor, në linjë me vërejtjet e FMN-së, lidhet me pushtetin e madh që i jepet në vendimmarrjet me taksat e Këshillit të Ministrave: “Nga leximi i projektligjeve të propozuara si pjesë e Paketës Fiskale 2018, anëtarët e Dhomës janë të mendimit që këto projektligje përcaktojnë vetëm disa parashikime të përgjithshme dhe lënë një hapësirë të madhe për plotësim nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of