Eurobondi, fat apo meritë

08/10/2018 12:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria emetoi javën e shkuar Eurobondin e tretë në historinë e Shqipërisë në tregjet e kapitalit. Norma e interesit prej 3.55% dhe afati i maturimit 7-vjeçar u konsideruan si sukses. Por entuziazmi për këtë hap sigurisht që duhet të ishte në doza më të moderuara, duke mos ia veshur “petkun” e suksesit vetëm reformave të qeverisë kur, në të vërtetë, ekspertët vlerësojnë se të njëjtën rëndësi ka pasur likuiditeti me tepricë në tregje. Rezultati që sot ka Shqipëria është i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of