Fundi i begatise

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Javier Blas Financial Times Paniku i ushqimeve kërkon një “revolucion të gjelbërt” të dytë Bota ishte ne prag te urise dhe u dhane paralajmerime me parashikime per fundin e Botes ne vitet 1960 dhe beteja per te ushqyer te gjithe njerezimin dukej se ishte e humbur. Uria ishte me e larte ne vendet me te populluara. Parashikimi per katastrofen malthusiane[1] shtoi ne listen e librave me te shitur botimin e Paul R. Ehrlich me titull Bomba e Popullsise, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of