Gështenja/Eksportohen 100 tonë

12/11/2012 2:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintViti i ardhshëm do të njohë aplikimin e një skeme mbështetëse për fermerët dhe familjet që merren me kultivimin dhe grumbullimin e gështenjës. Ministri i Bujqësisë bëri me dije lajmin gjatë një takimi me përfaqësues të shoqatës “Reçi Prodhimtar”. Takimi u krye në zonën e Reçit në Malësinë e Madhe, ku dhe ministri ishte për vizitë. Në këtë takim, që u krye në afërsi të masivit pyjor të gështenjës, në ambientet e magazinës ku grumbullohen dhe bëhet një përpunim paraprak […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of