Kosova, tregun e merr Maqedonia

15/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Edhe pas shpalljes se pavaresise, Kosova ka vazhduar te importoje nga Serbia, ndonese me ritme me te uleta. Nga embargoja e paralajmeruar serbe duket se ka perfituar me shume Maqedonia; Shqiperia ka mbetur pasive, Kosova merr nga shteti qe flet te njejten gjuhe vetem 3% te importeve Embargoja e paralajmeruar serbe pas shpalljes se pavaresise se Kosoves duket se ka ndikuar ne shkembimet tregtare mes Kosoves dhe Serbise gjate periudhes janar-korrik te ketij viti. Kosovaret kane […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of