Lajme Shkurt nga Bota

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Fiat” rrit shpejtësinë ndaj “Chrysler” “Fiat” arrin në 30% të “Chrysler”, duke plotësuar një nga kushtet (lehtësisht të modifikuara) e performancës, një nga tre kushtet e firmosura në kontratën e vitit 2009. Kushtet janë të lidhura me shpërndarjen e mjeteve “Chrysler” nga ana e “Fiat”; rritja e kuotës së “Fiat” vjen nga reduktimi i pjesëmarrjes së ortakëve të tjerë, e zbritur në 59,2% për fondin “Veba”, në 8,6% për Thesarin e SHBA dhe 2,2% për qeverinë kanadeze. Javën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of