Pandemia, thikë me dy presa për biznesin e ilaçeve

01/02/2021 12:38 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pandemia e COVID-19, që vlerësohet se ka prekur një pjesë të konsiderueshme të popullatës, e ka penguar pjesën tjetër, e cila nuk është prekur, të përfitojë nga shërbimet rutinë të shëndetësisë. COVID-19 ka nxitur shitje jo të zakonta për një grup preparatesh dhe medikamentesh, por ka ulur konsumin rutinë, pohojnë operatorët e mëdhenj të tregut farmaceutik, të cilët nuk presin ndryshime të shitjeve këtë vit. Biznesi i medikamenteve është para një perspektive pozitive prej rritjes së shpenzimeve publike ndaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of