Rruga e ngushte drejt zhvillimit

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Eda Metohu Etjon Basha Ilva Bylyku Lorna Tabaku[1] “Secili të japë sa dëshiron, secilit do i jepet sa dëshirojnë të tjerët” Robert Nozick, “Anarchy, State and Utopia” Në kohët tona të zhvillimit teknologjik e globalizimit në rritje, kur çdo ditë bombardohemi nga pamje të standardit të lartë të jetës në shumë vende perëndimore, lind më shqetësuese se kurrë pyetja: cili është çelësi i zhvillimit ekonomikr çfarë i shtyn njerëzit të jenë produktivë, krijues, sfidues ndaj mjedisit dhe burimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of