Rrumbullaku: Të bëhet një rikategorizim i ri për pragun e TVSH-së

09/10/2017 5:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOltion Rrumbullaku, profesor në Fakultetin Ekonomik për çështjet fiskale, sugjeron se do të ishte më e drejtë që të aplikohet një standard që të ketë një mikrobiznes, i cili do të ketë prag xhiroje prej 2 milionë lekësh dhe maksimumi dy punonjës. Nëse kalohet pragu prej dy punonjësish nuk është më mikronjësi dhe duhet të përfshihet në TVSH. Një biznesi të vogël do t’i duhet të paguajë 50 deri në 100 mijë lekë Tatim mbi Vlerën e Shtuar. Në rast […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of